Hakkımızda

Eyüp Lojistik’in temelleri ,1936 yılına, Ökkeş Bartık’ın ilk aracını alması ile başladığı taşımacılığa dayanır.

Türkiye’nin zor koşullarında yapılan dede mesleğinde bayrak 1956 yılında ikinci nesil Abdulkadir Bartık’a devredilir. 1980’lerin başına kadar Gaziantep – İstanbul arası taşıma yapan Abdulkadir Bartık, bu yıllarda Ticari Araç Yedek Parça Ticareti ve İhracatına başlayarak yeni bir sayfa açar. Üçüncü nesil Özcan Bartık ve Eyüp Bartık bayrağı devralır. Doğru ürünü doğru fiyatlarla müşterilerine tedarik etmeyi ilke edinen şirket kısa sürede piyasanın önemli oyuncularından biri haline gelir.

Yedek parça piyasasında paradigmanın değişmeye başladığı sıralarda firma 1996 yılında DAF – Tırsan Ticari Mallar Güneydoğu Anadolu distribütörlüğüne başlar. Müşteri odaklı satış politikaları ile Türkiye birincilikleri elde edilir. Bu dönem firmaya, lojistik sektörünü yakından tanıma fırsatı verir. Türkiye’nin dış ticaret hacminin arttığı ve Gaziantep’in Türkiye ortalamasından daha hızlı büyüdüğü bu yıllarda bölgede yüksek kalitede lojistik hizmetinin eksikliği 2001 yılında lojistik sektörüne yatırım kararı alınmasını sağlamıştır.

KRİZ YILINDA YAPILAN YATIRIM”LOJİSTİK”

Türkiye’nin 2001 krizini yaşadığı yıl yapılan 20 araçlık ilk yatırım Eyüp Lojistik’in uzun vadeli stratejisini ve sektöre olan inancımızı göstermektedir.

2003 yılında lojistik dışındaki tüm ticari faaliyetler tasfiye edilerek ana iş konusu olarak lojistik seçilmiş ve 5 yıllık fiziksel büyümeye yönelik bir plan yapılmıştır. Bu amaçla müşterilere daha yakın olabilmek ve daha hızlı servis verebilmek için onlara en yakın lokasyon olan organize sanayi bölgesinde 10.000 m2 alan, üzerine 1.500 m2 gümrüklü antrepo ve 1.200 m2 idari bina yatırımı yapılmıştır. 

Stratejimizin temelinde işimize olan tutkumuz logomuzda kırmızı, bunu başarmanın yolu olan teknoloji ise, gri ile ifade edilmiştir. Vizyonunu “Avrupa’nın en iyi lojistik firması olmak” olarak belirleyen Eyüp Lojistik, hedefine ulaşmak için yaptığı yatırımlar ile 2004 yılında 40, 2005 yılında 60, 2006 yılında 127 araçlık bir filoya ulaşmıştır.

2005 yılında İstanbul Çatalca’da gelecek yıllarda lojistik üssü olacak 73.000m2 olan yatırımı yapılmış ve aktarma ve depolama hizmetleri verilmeye başlanmıştır.

2008 yılında Adana şubesi faaliyete geçerek Gaziantep’ten İstanbul’a kurulan hatta bir halka daha tamamlanmıştır. 2008 yılında yapılan yatırım ile 227 çekici ve 250 treyler sayısına ulaşılmıştır.

Yatırımlarına devam eden firmamız yeni yatırımlarla araç filosunu 327 ye yükselterek sektördeki iddalı konumunu korumaktadır.

Eyüp Lojistik stratejik yatırımlarıyla araç yaşını 1 olarak tutmakta ve filosunu sürekli güçlendirmektedir.

Araç ve treyler yatırımlarımızın yanında 10.000m2 Gümrüklü 50.000m2 serbest depo yatırımımız tamamlanmıştır.